česky | deutsch Mimosezónní slevy pro seniory .... Dárkové poukazy na pobyty ....
       virtuální prohlídka
       aktuální nabídky
       o nás
       ubytování
       běžky Schöneben
       lyžování Hochficht
       Skipark Frymburk
       Skiareál Lipno
       ceník
       fotogalerie
       videa hotelu
       rezervace
       okolí
       tipy na výlety - video
       kontakt


inline nekuřácký hotel wifi

 •  
 • Stezka korunami stromů - na vrcholu Kramolín u sjezdovek Skiareálu Lipno
  Stezka korunami stromů ve Skiareálu Lipno je bezesporu hlavní turistickou novinkou roku 2012 na Lipně a dost možná i v celé ČR. 
  Stezka je postavena z dřevěné konstrukce a vhodně ladí s okolní lesní krajinou. Je dlouhá 372 metrů a vrchol stezky se majestátně tyčí do výšky 40 m, který je proto vidět už z dalekého okolí.

  Z vrcholu Stezky korunami stromů na Lipně se návštěvníkům naskytne nádherný výhled do krajiny. Směrem na východní stranu jsou krásně vidět Novohradské hory, jižním směrem uvidíte při příznivém počasí Alpy a směrem na západ majestátné jezero Lipno a za ním dominující šumavské vrcholy Smrčina (Hochficht) 1 338 m, Plechý 1378 a Třístoličník 1333 m. Neméně zajímavý pohled je také jihozápadním směrem na početnou skupinu větrných elektráren u rakouské hory Sternstein 1125 m.

  Stezka korunami stromů u Skiareálu Lipno je díky příjemnému stoupání 2 – 6 % vhodná i pro rodiny s kočárky, seniory a dokonce i vozíčkáře. Děti do 12 let mohou na stezku pouze v doprovodu dospělých osob. Na stezku v korunách na Lipně bohužel není povolen vstup se psy, ale pro ně jsou u vstupu připraveny speciální boxy.

  Kromě krásných pohledů do krajiny z vyhlídkové věže a poznávání přírody z ptačí perspektivy nabídce stezka na Lipně 18 adrenalinových zastavení a také vzrušující jízdu na 52 m dlouhém suchém tobogánu, který je nejdelším svého druhu v ČR.

  Doprava lanovkou či autobusem z parkoviště Skiareálu Lipno

  Jelikož Stezka korunami stromů se nachází u vrcholu Kramolín v nadmořské výšce téměř 900 m, můžete se k ní vydat buď čtyřsedačkovou lanovkou, nebo placeným kyvadlovým autobusem z parkoviště Skiareálu Lipno. Sportovnější povahy mohou ke stezce vyrazit i na kole nebo pěšky. Během procházky mezi korunami stromů člověku pěkně vyschne v hrdle a vyhládne a tak občerstvení na terase přímo u vrcholu Kramolín přijde vhod. Dole v obci Lipno nad Vltavou se nachází hned několik restaurací.


  Výlety parníkem na Lipně
  Malý okruh
  Z přístavu Lipno nad Vltavou, okolo Přední Výtoně do Frymburku a Hruštic. Výhled na největší část jezera směrem na Smrčinu s 1337m nad mořem, Moldau Blick a Vítkův Kámen.

  Velký Okruh
  Stejně jako u malého okruhu a však dále do Dolní Vltavice směrem na Radslav


  Plavba Malou výletní lodí - Bafalem
  Od 15. června začne historická výletní loď zvaná „Bafal“ vozit turisty od přívozu v Horní Plané až k „srdci“ Vltavy. Legendárnímu místu, ve kterém původní koryto Vltavy opisovalo tvar srdce. Nádherný pohled z vodní hladiny Lipna znají v okolí „srdce“ Vltavy pouze rybáři na pramicích a v zimě bruslaři. 
  Nyní si bude moci tento krásný úsek Lipenského jezera prohlédnout každý. A nejen to! Během plavby se cestující dozví zajímavé informace o historii Lipenské přehrady nebo ze života lidí v místech, která po výstavbě přehrady zůstala navěky skryta pod vodní hladinou.
  Jedná se o historické plavidlo, brázdící místní vody od roku 1958. Své jméno si loď vysloužila díky svému bafavému zvuku motoru. Každý den, pravidelně v každou celou hodinu mezi 10. a 18 . kromě pravého poledne, mohou turisté i místní zažít 45 minut dlouhou plavbu. 
  Vstupné na loď je pro děti do 3. let zdarma , do 15 let za 50,-Kč a pro dospělé za 100,-Kč. 
  Loď je možno objednat pro skupiny na telefonu 736636881 u kapitána Karla Blechy a to již nyní. 
  Za silného větru a deště není loď v provozu, proto je vždy vhodné kontaktovat kapitána před plavbou. 
  Vaše případné dotazy rádi zodpovíme na telefonu 380 738 008.


  Výlety na kole
  Lipenské jezero a jeho okolí je rájem pro cyklisty. Označené cyklostezky vedou krásnou přírodou pravé a levé strany jezera a jsou nadále propojeny třemi hraničními přechody s Horním Rakouskem. Tři přívozy přes jezero umožňují přechod z jedné strany jezera na druhý.


  Plešné jezero
  Ve výšce 1090 m n. m. se vytvořilo ledovcové jezero, elipsovitého tvaru o délce 540 m a šířce 150 m. Má rozlohu 7,48 hektarů a maximální hloubka činí 18,3 m. Z jezera vytéká Jezerní potok, který se u Želnavy vlévá do Vltavy. Asi 200 metrů od hráze jezera se rozkládá 6 hektarové kamenné moře ledovcového původu. Nad hladinou jezera se tyčí skalní Jezerní stěna vysoká asi 330 m. V Plešném jezeře roste vzácná vodní rostlina šídlatka jezerní a vody jezera od roku 1791, kdy byla čelní morena opatřena výtokovým zařízením, sloužily k napájení Schwarzenberského plavebního kanálu. 

  Na plošině nad jezerem byl v letech 1876 - 1877 postaven Stifterův pomník ze šumavské žuly s vyhlídkou na jezero, šumavské předhůří i oblast dnešního Lipna. Na pomníku jsou vytesány citáty ze Stifterova díla. Nad jezerem se vypíná Plechý (Plöckenstein), který je nadmořskou výškou 1378 m nejvyšším vrcholem české strany Šumavy. Dnes náleží vrchol Plechý i Plešné jezero Prachaticku. 

  Detailní popis výletu: zde (pdf)
  Schwarzenberský plavební kanál

  Unikátní technická památka vybudovaná Josefem Rosenauerem v letech 1789 - 1793.
  více najdete zde 

  Detailní popis výletu: zde (pdf)


  Vítkův kámen
  Zřícenina gotického, nejvýše položeného hradu v ČR, který rod Vítkovců vybudoval ve 13. století  nad dnešní obcí Svatý Tomáš v nadmořské výšce 1035 m. Od roku 2005 slouží jako rozhledna, z které je vidět nejen Lipno, Kleť a Novohradské hory, ale při dobré viditelnosti také Alpy.

  Detailní popis výletu: zde (pdf)


  Český Krumlov 


  Český Krumlov je druhé turisticky nejnavštěvovanější místo České republiky. Díky zachovalému středověkému jádru města je zařazen od roku 1963 do městské památkové rezervace a od roku 1992 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Více informací nawww.ckrumlov.cz


  Moldaublick
  Rozhledna na severovýchodním svahu hory Sulzberg (1041 m) na území hornorakouské obce Ulrichsberg  a otevírá se z ní pohled především na českou stranu - na vodní nádrž Lipno a okolí (Horní Planá, Černá v Pošumaví, Vítkův kámen, Hochficht, Sternstein) i na vzdálenější Boubín či Kleť. 

  Kovová rozhledna byla postavena v roce 1967, má výšku 24 m a vede na ní 137 schodů. Je otevřená od dubna do listopadu. K rozhledně vedou turistické a lyžařské trasy, které ji spojují s dalšími turistickými místy v okolí - Schwarzenberský plavební kanál, Bärenstein a Plechý. Na opačné straně Sulzbergu, 2,5 km od Moldaublicku byla v roce 2009 otevřena rozhledna Alpenblick.  Lipenské jezero
  Jihočeské moře, jak také nazýváme Lipenské jezero vzniklo ve snaze čelit ničivé síle řeky Vltavy a zároveň snahu lidí využít vodní sílu ke svému užitku.

  Nedaleko obce Lipno nad Vltavou na horním toku Vltavy byla v letech 1952 – 1959 vybudována 42m vysoká a 282 m dlouhá přehradní hráz. Brzy na to zalila voda velkou část rozlehlého vltavského údolí s mnoha nevytěženými rašeliništi. Plocha hlavní nádrže je asi 4650ha, objem 306 milionů m3. Nachází se v nadmořské výšce 726m a dosahá hloubky i 20m. Lipenského jezero nebylo nikdy zcela vypuštěno.


  Medvědí stezka
  Nejstarší naučná stezka v jižních Čechách. Prochází CHKO Šumava. Pěší turistická trasa vede šumavskými lesy se zajímavými skalními útvary a zastávkou u Schwarzenberského plavebního kanálu. 
  Stezka je pojmenována podle posledního výskytu šumavského medvěda.

  Detailní popis výletu: zde (pdf)


  Trojmezí
  Trojmezí je místo styku hranic tří států - České republiky, Rakouska a Německa, kde se podle 
  povesti scházeli králové tří sousedních zemí.
  Nachází se nedaleko hory Plechý (1378 m.)

  Detailní popis výletu: zde (pdf)


  Zadní Zvonková
  Zadní Zvonková leží na pravém břehu Lipna. 
  Původní německá obec s názvem Glöckelberg byla po válce odsunutá a srovnána se zemí. Zachovaly se tři budovy: kostel sv. Jana Nepomuckého, fara - zde je umístěno malé muzeum a pension. Kostel pochází z konce 18. století a na konci 20. století byl zrekonstuován. Muzeum vypovídá o životě dnes již zaniklé obce.

  Detailní popis výletu: zde (pdf)


  Stožec a jeho okolí
  Stožec je největší obci jižní části NP a CHKO Šumava. Obec byla založená na místě původního dřevařského osídlení ze 16. století. Později významné středisko dřevařské výroby z rezonančního smrkového dřeva, jehož byly okolní lesy vždy bohatým zdrojem 
  V okolí Stožce se nachází dřevěná kaple Panny Marie, vybudována roku 1791 a přestavěná v roce 1804.Kaple stojí nad osadou Stožec pod vrcholem Stožecké skály

  Detailní popis výletu: zde (pdf) a zde (pdf)

 •  Průvodce GRENZGENIAL
*

Cyklisté vítáni   Jihočeská hospodářská komora   Asociace hotelů a restaurací České republiky   Sphere card - slevy nelze uplatňit na již slevněné a zvýhodněné služby.   Hotel Jenišov se nalézá na Šumavě na břehu jezera Lipno, mezi obcemi Černá v Pošumaví a Horní Planá. Nabízíme komplexní lipenskou celoroční nabídku nejen ubytování ale i jiných služeb na lipně a lipensku pro všechny věkové kategorie. Zajistíme pobyty na lipně pro jednotlivce, skupiny, rodiny i firmy, pro odpočinek i práci. Ubytování Lipno, Lipensko, Vodní nádrž Lipno, Šumava, Jižní Čechy, Český Krumlov, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec, obec Lipno, údolní nádrž Lipno, lipenské jezero, Šumava, Kramolín, Hochficht. Lipno, Jenišov, Sumava, Šumava, hotel, Zelenková, Horní Planá, lipenské jezero, lyže, kolo, cyklostezka, cyklotrasa, cyklo, lyžování, zimní lyžování na Hochfichtu v Rakousku, ubytování, ubytování na Šumavě, ubytování na lipně, skiareál Lipno, Kramolín, lyžování v Rakousku, jižní Čechy, Český Krumlov, rybolov, houbaření, turistika, cykloturistika, lipensko, Český Krumlov, prohlídka města, otáčivé hlediště, Rožmberk, Kleť, Hluboká nad Vltavou, Lipno nad Vltavou, Vítkův hrádek, Šumava, Boubín, Nordic Walking, bobová dráha na Lipně, tenis, cykloturistika, pěší turistika, kola, bruslení, in-line bruslení, plavba parníkem po Lipně, rybaření na Lipenském jezeře.